Radite s građevinskim materijalima u interijerima? Imate znanja iz obrade drva i dizajna, ali vam nedostaje ono „nešto“? U svijetu gdje je  konkurencija svakim satom sve veća, cjeloživotno obrazovanje je obveza. Ako želite biti nezamjenjivi, trebate znati više.

Odjel za cjeloživotno učenje Visoke škole Aspira u suradnji sa Suvremenim učilištem organizira program usavršavanja za Dizajnera interijera u Splitu i u Zagrebu.

Namjena

U današnje vrijeme pravi je izazov urediti objekte poput hotela, restorana i ostalih poslovnih prostora tako da se razlikuju od konkurencije te budu funkcionalni. Uređenje stambenih prostora je postala jako zahtjevno jer je potrebno objediniti stil, funkcionalnost i želje vlasnika. Stilsko uređenje prostora iznimno je važno, bilo da je riječ o privatnim ili javnim objektima. Uređenje interijera stana ili kuće često odražava životni stil, dok uređenje poslovnih prostora s obzirom na njihovu namjenu, povećava produktivnost, vidljivost te prepoznatljivost određene lokacije, odnosno utječe na cjelokupan vizualni identitet tvrtke.  Na tržištu postoji izražena potražnja za stručnjacima u području dizajna interijera, a programi usavršavanja nude jednu višu razinu znanja koja omogućava diferencijaciju kadrova u navedenom području. Osnovna znanja u području dizajna  predstavljaju temelj za osmišljavanje idejnog rješenja prostora, a usavršavanje nudi razinu stručnosti koja polazniku omogućava da svoju viziju realizira na najbolji mogući način.

Zašto biste upisali program usavršavanja baš kod nas?

Zato jer već nekoliko godina održavamo programe u području dizajna interijera te našim polaznicima nudimo i mogućnost usavršavanja u navedenom području, prateći potrebe tržišta, trendove uređenja prostora, te korištenje suvremenih alata u poslovanju. Kroz individualiziran pristup učenju nastojimo isporučiti kvalitetno povezivanje teorije i prakse.

Program polaznicima nudi mogućnost da steknu potrebna znanja i vještine, te razviju postojeća znanja za izradu idejnog projekta uređenja interijera. Koncipiran je tako da polaznika usavršava za poslove u sklopu kojeg uči osmisliti plan uređenja interijera s naglaskom na izradu računalne 3D projekcije prostora, odnosno osmisliti idejna rješenja za unutarnje stilsko uređenje objekata. Završetkom ovog programa polaznik stječe sposobnost da sudjeluje u stilskom prilagođavanju prostora svrsi, vodeći računa o funkcionalnosti odabranih elemenata, surađujući s ostalim stručnjacima, ili pak kroz pokretanju vlastite tvrtke za uređenje prostora.

Nastavne cjeline:
  • Trendovi u suvremenom dizajnu
  • Suvremeni materijali i njihova primjena u dizajnu interijera
  • Boje i rasvjeta kao primarni elementi dizajna
  • Izrada idejnog rješenja
  • 3D vizualizacija prostora za uređenje interijera u ArchiCAD-u
  • Poslovno komuniciranje i prezentacijske vještine
  • Zaštita na radu
Kompetencije koje polaznik stječe završetkom programa:
  • Analizirati potrebe suvremenog doba i njegova utjecaja na dizajn interijera
  • Odabrati komplementarne vrste materijala pri kreiranju vizualnog identiteta interijera
  • Odrediti boje te odgovarajući broj i vrstu rasvjetnih tijela prema prostoru koji je potrebno adaptirati
  • Kreirati prijedlog idejnog rješenja uređenja interijera, prilagođen potrebama klijenata i prezentirati ga na primjeren način
  • Izraditi prijedlog nacrta za uređenje interijera u ArchiCAD  računalnom programu za 3D vizualizaciju
  • Komunicirati s klijentima i suradnicima uz primjenu IKT-a
  • Primijeniti pravila zaštite na radu

Profesionalna praksa: predstavljanje portfelja, izrada životopisa, sastanak s klijentom, timski rad, ostvarenje projekta u stvarnom prostoru.

Što se uči na prvoj, a što na drugoj godini?
1. godina
  • Izrada i crtanje nacrta stambenih prostora
  • ArchiCAD: 2D, presjeci, tlocrti i pogledi
  • Teorija: stilovi i dizajn kroz povijest
  • Konstrukcije i zanatski radovi (npr. gipskartonski radovi, podopolagački radovi, keramičarski radovi, kamenarski radovi, ličilački radovi))
  • Svjetlost i boja u prostoru (stambeni prostori)
  • Perspektivno crtanje stambenih prostora
2. godina
  • Izrada i crtanje nacrta javnih prostora (hoteli, restorani, kafići, barovi, poslovni prostori …)
  • ArchiCAD: 3D, vizualizacije,Twinmotion
  • Teorija:suvremeni trendovi u dizajnu (tradicijski / rustikalni, visokotehnološki, održivi interijeri građevina javne namjene)
  • Konstrukcije i građevinski radovi (čelik, betonski i armiranobetonski radovi, zidarski radovi, stolarski radovi, izvedba stubišta, izvedba izolacija)
  • Svjetlost i boja u prostoru (prirodno i umjetno osvjetljenje javnih prostora, ikonička rasvjeta, tipovi rasvjetnih tijela)
  • Perspektivno crtanje javnih prostora

Split : 18.10.2024.

Zagreb: 25.11.2024.

a) Osobe koje su završile 1. godinu odnosno program osposobljavanja, a ne zadovoljavaju dolje navedene uvjete mogu upisati program usavršavanja  te dobivaju certifikat.

b) U program usavršavanja za poslove dizajnera/ice interijera može se upisati osoba koja ima završenu srednju školu za građevinskog tehničara, arhitektonskog tehničara, dizajnera unutrašnje arhitekture ili industrijskog dizajnera ili završenu četverogodišnju srednju školu sa 70 sati tehničkog crtanja i osnovno poznavanje rada u CAD računalnim programima te se po završetku programa dobiva uvjerenje koje se upisuje u e radnu knjižicu